مقالات

راهنمای خرید پرینتر؛ انواع، ویژگی‌ها، نکات مهم3

نکات کاربردی برای نگهداری از پرینتر

 

پس از اینکه با موارد لازم برای خرید محصولی باکیفیت آشنا شدید، وقت آن است که اندکی درباره‌ی نگهداری از پرینتر صحبت کنیم. چراکه گاهی تنها با رعایت یکسری نکات ظریف و در عین حال ساده می توان از خرابی دستگاه و تعویض زودهنگام آن جلوگیری کرد.

از پرینتر جوهرافشان خود به صورت منظم استفاده کنید

اگر به طور منظم از دستگاه استفاده نکنید، کارتریج جوهر در پرینتر خشک می‌شود و می تواند حسابی دردسر ایجاد کند. در همین راستا لازم به ذکر است که اگر نیازی به چاپ و استفاده‌ی مداوم ندارید، بهتر است یک پرینتر لیزری تهیه کنید. درواقع جالب است بدانید که پرینترهای لیزری از گرما برای ذوب پودر رنگ بر روی کاغذ استفاده می‌کنند که به معنی عدم خشک شدن جوهر به مرور زمان بر روی کارتریج است.

هنگام تعویض کارتریج احتیاط کنید

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای چاپ یک سند عجله داشته باشید و همزمان نیاز است تا کارتریج‌ دستگاه خود را تعویض کنید. لازم به تاکید است که هنگام تعویض کارتریج باید احتیاط کرد و کف کارتریج را لمس نکرد، چراکه این کار ممکن است کیفیت چاپ تصاویر را پایین آورد. اگر پرینتری جدید خریداری کرده‌اید، قبل از تعویض کارتریج، حتما دفترچه‌ی راهنما را به دقت بخوانید.

به طور دوره‌ای پرینتر را تمیز و گردگیری کنید

هر چند وقت یک‌بار پرینتر خود را گردگیری کنید. زیرا گرد و غبار و خاک می‌تواند به راحتی وارد قسمت‌های کوچک‌تر دستگاه شود و در کارکرد آن اختلال ایجاد کند. برای تمیز کردن این محصول از یک پارچه نرم تمیز یا پارچه‌ای آغشته به الکل پاک کنید. اگر به طور مرتب از چاپگر خود استفاده نمی‌کنید، آن را با یک پارچه بپوشانید تا گرد و خاک به آن نفوذ نکند.

از جدیدترین نرم‌افزارها و درایورها استفاده کنید

به‌روزرسانی دستگاه با جدیدترین نرم‌افزار و درایورها مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. چراکه با نصب جدیدترین درایورها می‌توانید پرینتر را در شرایط خوبی نگه دارید. برای یافتن این نرم‌افزارها و درایورها به سایت شرکت سازنده‌ی پرینتر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *