دسته‌بندی نشده

مشکلات رایج پرینترها

پرینتر شما بیش از حد کند شده

با کاهش کیفیت پرینت برای استفاده روزمره هم کیفیت پرینتر را بالا می‌برید و هم در مصرف جوهر صرفه جویی می‌کنید. گرچه تنظیمات پرینتر بسته به مدل فرق دارد، اما به طور کلی تنظیمات بیشتر اپلیکیشن های ویندوز به این صورت است که شما باید پرینت را انتخاب کنید. گزینه تنظیمات آن را باز کنید. بعد به سراغ گزینه‌ای بروید که کیفیت پرینت را کم می‌کند. در تنظیمات گزینه نرمال را می‌بینید که باید آن را به گزینه Fast Draft تغییر دهید. از جمله توصیه‌های دیگری که می‌توانیم به شما بدهیم این است که صفحات بدون گرافیک را پرینت بگیرید یا در صورت امکان به پرینتر خود رم اضافه کنید.

تعمیر پرینتر

هزینه جوهر یا تونر زیاد تمام می‌شود

طی تمام سال‌هایی که استفاده از پرینتر زیاد شد مشتری‌ها دائم درباره سیاست‌های غلط شرکت‌های تولید پرینتر صحبت می‌کردند. به این صورت که شرکت‌ها پرینترهای ارزان و کم قیمت ارائه می‌کردند و بعد در سال‌های بعد به شکل‌های مختلف خرج می‌تراشیدند. به طور کلی بهتر است از کارتریج‌های شرکت‌های دیگر اسفاده نکنید چون مثل این است که پولتان را دور انداخته باشید. بهتر است از کارتریج‌های باکیفیت استفاده کنید. اگر زیاد پرینت می‌گیرید از کارتریج جوهری یا کارتریج تونر استفاده کنید.

ویندوز نسخه پرینت را به پرینتر دیگری ارسال می‌کند

ممکن است ویندوز به دلایل مختلف یک پرینتر پیش فرض را انتخاب کند و کارهای پرینت را به آن ارسال کند. برای حل این مشکل باید استارت را باز کرده و بعد به قسمت Devices and Printers بروید. در قسمت پایین Printers and Faxes روی پرینتری که می‌خواهید پرینتر پیشفرض باشد کلیک کنید و آن را به عنوان پرینتر پیش فرض انتخاب کنید. 

پرینت‌های شما روشن، لکه دار یا دارای خطوط افقی هستند

شاید هد پرینتر مسدود شده باشد و این مشکلی است که در پرینترها زیاد پیش می‌آید. برنامه پرینتر می‌تواند جوهر خشک شده را تمیز کند و برای برسی یک صفحه امتحانی پرینت بگیرد. مراحل حل این مشکل بسته به هر پرینتر متفاوت است. باز هم باید به کنترل پنل بروید و اپلیکیشن پرینتر را باز کنید. در این تنظیمات می‌توانید مشکل را حل کنید.

پرینتر به اشتباه می‌گوید کارتریج جوهر خالی است

بله درست فکر کرده‌اید. بیشتر پیام‌های مربوط به تمام شدن جوهر قابل اعتماد نیستند. خوشبختانه می‌توانید با ترفندهای مختلف تنظیمات کارتریج جوهر را عوض کنید. برای این منظور باید تنظیمات کارتریج جوهر را ریست کنید.

مشکلات پرینترها

پرینتر وایرلس من کند عمل می‌کند

هیچوقت یک پرینتر وایرلس نمی‌تواند به پای پرینترهای کابلی برسد. شاید در خانه‌ها و اداره‌های امروزی استفاده از پرینتر وایرلس راحت‌تر باشد، اما این پرینتر هم محدودیت‌های خود را دارد. از آنجایی که با افزایش فاصله سیگنال وای فای کمتر می‌شود، می‌توانید پرینتر وایرلس را نزدیک به روتر بگذارید. 

از کارتریج‌های بازسازی شده استفاده می‌کنید و پرینت‌هایتان خراب می‌شوند

بهتر است از جوهرهای مخصوص پرینتر خود استفاده کنید. جوهرهای دیگر شاید ارزان‌تر باشند اما با کیفیت کم خود کارتان را ضعیف می‌کنند. نکته دیگر به هدر رفتن جوهر است. بعضی از کارتریج‌ها بیش از 40 درصد از جوهر را بی استفاده می‌گذارند. شاید جوهرهای مخصوص پریتر شما گران باشند اما کیفیت خوبی دارند. 

نمی‌دانید چطور در یک صفحه متن بیشتری بگنجانید

اگر بتوانید متن دو صفحه را در یک صفحه بگنجانید هم در مصرف کاغذ صرفه جویی کرده‌اید و هم سرعت پرینت شما افزایش پیدا می‌کند. این روش دو صفحه در یک صفحه برای صفحات و رسیدهایی است که با یک صفحه پر معتبر هستند. در تنظیمات مخصوص پرینتر می‌توانید تعداد ورقه‌ها را کنترل کنید.

پرینتر شما کار نمی‌کند

در صورتی که پرینتر شما کار نمی‌کند باید تعمیر آن را به متخصص بسپارید. چون اگر خودتان بخواهید آن را تعمیر کنید ممکن است به مشکل بزرگ‌تری منجر شود. با این حال کارهای ساده‌ای هم وجود دارد که شاید بتواند مشکل را حل کند. اول ببینید پرینتر به برق وصل است یا نه. شاید به نظرتان خنده دار باشد اما گاهی اوقات یادتان می‌رود پریز را به برق وصل کنید. بعد باید مطمئن شوید در دستگاه کاغذ وجود دارد. بعد باید کابل را بررسی کنید تا مطمئن شوید کابل پرینتر را به کامپیوتر وصل کرده است.

نصب پرینتر

محفظه کاغذ شل است

بعضی از سازنده‌ها برای کاهش قیمت پرینترها از قطعات بی کیفیت استفاده می‌کنند. به همین دلیل ممکن است محفظه کاغذ و قسمت‌های دیگر شل به نظر برسند. به همین دلیل است که باید برندهای معتبر و باکیفیت را انتخاب کنید. در این صورت مطمئن خواهید شد که قطعات آن ایرادی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *