دسته‌بندی نشده

تعمیرات پرینتر در کرج 6

لیزر پرینترها

ریبون در پرینتر چیست

در پرینترهای لیزری شاهد استفاده از قطعه‌ای به نام لیزر هستیم. در سیستم لیزری شاهد یک برد، پلیگان و چند آینه هستیم که از طریق تابش نور بر روی کاغذ، فرآیند چاپ را صورت می‌گیرد. در صورت خرابی و بروز مشکل برای لیزر، فرآیند چاپ و پرینت به شکل کمرنگ و یا سفید صورت می‌گیرد. همچنین در صورت خرابی کامل لیزر دستگاه، با ارور و یا صدای‌های ناهنجار مواجه خواهید شد.

فیوزینگ پرینتر‌های لیزری

در پرینتر‌های لیزری شاهد قطعه‌ای به اسم فیوزینگ هستیم. در سیستم فیوزینگ پرینتر‌های لیزری شاهد هیتر یا لامپ فیوزینگ، پرس، فیلم و ترمیستور هستیم. وقتی که فرآیند چاپ بر روی کاغذ صورت می‌گیرد، برای آن که نوشته‌ها بر روی کاغذ تثبیت شود، باید حرارت اعمال شود تا فرآیند تثبیت صورت گیرد. فیوزینگ باعث تثبیت تونر کارتریج بر روی کاغذ می‌شود. همچنین در صورت خرابی فیوزینگ و قطعات موجود در سیستم آن، فرآیند فیوزینگ به درستی صورت نمی‌گیرد و با مشکلاتی چون پاک شدن نوشته و پخت نشدن مناسب تونر بر روی کاغذ مواجه خواهید شد.

هد پرینتر

درام در پرینتر چیست

در پرینتر‌های سوزنی و جوهر افشان شاهد قطعه‌ای به اسم هد پرینتر هستیم. لازم به ذکر است که این قطعه در پرینترهای لیزری وجود ندارد. اگر بخواهیم شما را با این قطعه آشنا کنیم باید گفت که در پرینترهای جوهر افشان برای چاپ بر روی کاغذ نیاز است تا از هد پرینتر استفاده شود. در گام اول برای انجام فرآیند پرینت باید جوهر داخل هد پرینتر ریخته شود. سپس با استفاده از نازل‌های موجود در هد، رنگ بر روی کاغذ پاشیده می‌شود و سپس عملیات پرینت صورت می‌گیرد. در صورتی که نازل هد پرینتر با مشکل خرابی مواجه شود، چاپ بر روی کاغذ به شکل کامل صورت نمی‌گیرد.

کابل‌های فلت

یکی از مهم ترین قطعات پرینتر، کابل‌های فلت است. از این کابل‌ها برای اتصال قطعات الکترونیکی، بردها، سنسورها، موتور، فن ها، فیوزینگ، لیزر و هد و… استفاده می‌شود. در صورتی که کابل‌های فلت با مشکل مواجه شود، فرآیند اتصال به درستی صورت نمی‌گیرد و قطعات پرینتر نمی‌توانند به درستی کار خود را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *