دسته‌بندی نشده

تعمیرات پرینتر در کرج2

تعمیرات پرینتر در تمام نقاط استان البرز و شهر کرج

برد فرمتر

یکی دیگر از انواع قطعات تعمیر پرینتر برد فرمتر است. اگر بخواهیم بیان کنیم که برد فرمتر چیست باید گفت که این قطعه مهم ترین قسمت الکترونیکی و مغز پرینتر است. فرمتر پرینتر به نحوی است که برق پرینتر را از پاور به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم دریافت می‌کند. همچنین این قطعه دستورات را از کامپیوتر دریافت و این دستورات را به قطعات دیگر ارسال می‌کند تا هر یک از این قطعات وظایف خود را به درستی انجام دهند. به منظور بررسی کاربرد برد فرمتر پرینتر باید گفت که این قطعه وظیفه انتقال دستورات کامپیوتر به پرینتر برای پرینتر گرفتن را برعهده دارد.

برد‌ های ولتاژ

معرفی انواع برد های پرینتر

برد High Voltage از دیگر قطعات پرینتر است که معمولا شاهد استفاده از آن در اکثرا پرینتر‌های لیزری هستیم. این دسته از بردها به نحوی هستند که با کمک برقی که از پاور پرینتر دریافت می‌کنند، اتصالات بر روی کارتریج و یونیت درام را با هم برقرار می‌کنند. در فرآیند تعمیر پرینتر این قسمت اهمیت بالایی دارد و در صورت معیوب بودن ‌های ولتاژ، چاپ پرینت بر روی برگه کمرنگ، سفید و یا سیاه صورت می‌گیرد.

برد انجین

بخش دیگری از سیستم پرینتر، برد انجین است. به منظور پاسخ به این سوال که برد انجین چیست باید گفت که این قطعه معمولا در پرینترهای لیزری، به خصوص پرینتر‌های لیزری رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم ترین وظیفه‌ای که برد انجین دارد آن است که فرآیند ارتباط برد فرمتر با دیگر بردها را از طریق سیم و کابل‌ها فراهم کند. همچنین با استفاده از برد انجین، اتصالات مختلف سیستم پرینتر به شکل منظم دسته بندی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *