دسته‌بندی نشده

تعمیرات پرینتر در کرج 5

کاست ورودی و خروجی کاغذ

یونیت درام پرینتر

در تمامی پرینترها به منظور قرار دادن درست کاغذ در بخش ورودی پرینتر، نیاز است تا از قطعه‌ای پلاستیکی به اسم کاست استفاده شود. در واقع برای استفاده از پرینتر باید کاغذهای خام در این کاست قرار گیرد و دستگاه کاغذها را با استفاده از پیکاپ به داخل پرینتر می‌فرستد. کاست ورودی و خروجی کاغذ در برخی پرینتر‌ها متحرک است، این در حالی است که در اکثر پرینترها شاهد کاست ثابت هستیم. در قسمت خروجی پرینترها نیز از کاست پلاستیکی خروجی استفاده می‌شود تا کاغذ چاپ شده در این بخش قرار گیرد.

قطعات قاب‌ها و شاسی

یکی دیگر از انواع قطعات تعمیر پرینتر، قاب‌ها و شاسی‌ها هستند. کار شاسی، سوار نگهداشتن قطعات مکانیکی و الکترونیکی بر روی پرینتر است. وظیفه قاب‌ها و شاسی در پرینتر در واقع منظم نگهداشتن قطعات در کنار هم است. انجام این کار باعث می‌شود تا قاب‌های بیرونی و درونی پرینتر شکل زیبایی و ظاهر شکیل نیز داشته باشند.

ال سی دی و پنل پرینتر

در بسیاری از پرینترها شاهد ال سی دی و پنل پرینتر هستیم. در واقع به منظور نمایش عملکرد دستگاه و همچنین نمایش تنظیمات دستگاه، نیاز است تا اطلاعات بر روی LCD پرینتر نمایش داده شود. همچنین برای تغییر و تنظیم پرینتر، نیاز است تا از پنل پرینتر استفاده کنید. پنل‌ها به صورت تاچ و یا دکمه‌ای هستند و استفاده از آن باعث سهولت در انجام فرآیند پرینت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *