دسته‌بندی نشده

تعمیرات پرینتر در کرج 3

موتور دستگاه پرینتر

کاربرد سلونوئید و کلاچ پرینتر

از دیگر قطعات پرینتر، موتور آن است. موتورها جز اجزایی هستند که در تمامی پرینتر‌های لیزری، سوزنی و جوهر افشان، پرینتر‌های حرارتی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این پرینترها از یک یا چند موتور برای گردش چرخ دنده‌ها و قطعات مکانیکی استفاده می‌شود. در پرینترها به منظور هدایت دستورات الکترونیکی به مکانیکی باید از موتور پرینتر استفاده شود.

خنک کننده پرینتر یا فن

در پرینترهای لیزری که در آن‌ها از فیوزینگ استفاده می‌شود، نیاز است تا فن و خنک کننده مورد استفاده قرار گیرد. وجود این فن باعث می‌شود تا از آب شدن قطعات و داغ شدن بردهای پرینتر جلوگیری شود و قطعات پرینتر بتوانند به بهترین شکل ممکن با هم کار کنند. به دلیل سیستم فیوزینگ در پرینترها، حرارت دستگاه ممکن است تا دما 180 درجه سانتیگراد افزایش پیدا کند. اگر خنک کننده پرینتر یا فن به درستی کار نکند، این افزایش دما باعث خرابی پرینتر خودرو می‌شود.

سنسورهای ورودی و خروجی کاغذ

در تمامی پرینترها شاهد چند حسگر و سنسور مختلف هستیم. این سنسورها در بخش ورودی و خروجی کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه این سنسورها قطع و وصل قسمت‌های مختلف پرینتر است تا فرآیند سوییچ کردن به درستی انجام شود. سنسورها به نحوی هستند که وقتی دستوری به قسمت‌های مختلف پرینتر داده می‌شود، این سنسور‌ها با کمک اهرمی که بر روی آن‌ها نصب می‌شود، اقدام به سوییچ بین بخش‌های مختلف می‌کند. در واقع این سنسورها با استفاده از سوییچ کردن، عمل هدایت کاغذ به داخل پرینتر را انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *