دسته‌بندی نشده

تعمیرات پرینتر در کرج 7

کارتریج

بلید در پرینتر چیست

یکی از مهم ترین انواع قطعات تعمیر پرینتر کارتریج است. به منظور بررسی کاربرد کارتریج در پرینترهای لیزری، سوزنی و حرارتی باید گفت که این قطعه جز مواد مصرفی است که برای چاپ نوشته بر روی کاغذ از آن استفاده می‌شود. کارتریج‌ها در پرینتر‌های لیزری پودری بوده و در پرینترهای جوهر افشان این دسته از محصولات مایع و در پرینترهای سوزنی به شکل ریبون هستند. در واقع می‌توان گفت که کارتریج به همراه کاغذ جز پرکاربرد ترین مواد مصرفی برای چاپ کاغذ در پرینترها هستند. شما می توانید در مقاله راهنمای شارژ کارتریج پرینتر، با نحوه شارژ کردن کارتریج آشنا شوید.

یونیت درام کارتریج پرینتر

یونیت درام پرینتر یکی از قطعات مهمی است که در دستگاه‌های لیزری مورد استفاده قرار می‌گیرد. درام کارتریج به شکل یک پک کامل با کارتریج است. همچنین لازم به ذکر است که در برخی از پرینترها این قطعات به شکل یونیت جداگانه از کارتریج هستند. به منظور پاسخ به این سوال که درام در پرینتر چیست باید گفت که کاربرد درام و یونیت درام تخت کردن تونر بر روی کاغذ است. این عمل باعث می‌شود تا تونر بر روی کاغذ ریخته شود.

ترنسفر پرینتر

پیکاپ در پرینتر چیست

یکی از انواع قطعات تعمیر پرینتر که بیشتر پرینترهای لیزری رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد ترنسفر است. به منظور بررسی کاربرد ترنسفر باید گفت که در پرینتر‌های لیزری به منظور انتقال تونرهای چهار رنگ اصلی بر روی کاغذ از ترنسفر استفاده می‌شود. در صورتی که به هر دلیلی با مشکل پاره شدن ترنسفر مواجه شوید، فرآیند چاپ شدن به درستی صورت نمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *